AGENCJA ROZWOJU REGIONALNEGO S.A. w Zielonej Górze podkreśla fakt, iż co do zasady w ramach Działania 2.5 ZPORR przedmiotem wykonywanej działalności mogą być wyłącznie działalności nie podlegające wyłączeniu.
W sytuacji, gdy w ramach rodzajów działalności określonych w PKD zarejestrowanego mikroprzedsiębiorcy znajdzie się kod PKD dotyczący działalności podlegającej wykluczeniu z udzielania pomocy de minimis zgodnie z zapisami Załącznika 1 do Traktatu Ustanawiającego Wspólnotę Europejskš, przyznanie wsparcia w postaci podstawowego wsparcia pomostowego oraz jednorazowej dotacji inwestycyjnej dla Beneficjenta Ostatecznego będzie możliwe tylko w przypadku gdy przedsiębiorca wykreśli zapis kodu PKD w stosownym urzędzie i zaprzestanie prowadzenia działalności w sektorze podlegającym wyłączeniu.
W sytuacji gdy Beneficjent Ostateczny o którym mowa powyżej, otrzymał wsparcie w ramach Działania 2.5 ZPORR jest on zobowiązany do zwrotu przyznanej kwoty na zasadach określonych w umowie w wysokości określonej jak dla zaległości podatkowych.
ARR S.A. podkreśla ponadto, iż przeprowadzenie procedury zwrotu środków przez Beneficjentów Ostatecznych spoczywa na Ostatecznych Odbiorcach (Beneficjentach).
Wykaz numerów PKD (działalności gospodarczych związanych z produktami żywnościowymi) pod względem kwalifikowalności do wsparcia w ramach Działania 2.5.
Zgodnie z treścią załącznika I do Traktatu Ustanawiającego Wspólnotę Europejską, wsparcie w ramach Działania 3.4 nie może być udzielone na działalność gospodarczą w zakresie produkcji, przetwarzania lub marketingu produktów spożywczych. Przedstawiamy zestawienie numerów PKD produktów żywnościowych, które ułatwi Państwu identyfikację numeru PKD kwalifikującego się do uzyskania dotacji.